NaStyku.pl

Taniec przeciwko plastikowi!

Przedstawienie odbędzie się na scenie w Dolinie Łużyckiej i jest bezpłatne dla gości, którzy tego dnia odwiedzą Nasze Zoo w ramach regularnego biletu wstępu. Projekt H2Plastic finansowany jest przez Aktion Mensch.
Taniec przeciwko plastikowi! / fot. Paul Glaser
Taniec przeciwko plastikowi! / fot. Paul Glaser
  • Start: 2021-08-01, godzina 15:00

"H2Plastik" to obiecujący tytuł sztuki teatru tańca, którego premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę w zoo Görlitz. Dwanaścioro młodych ludzi w pierwszym tygodniu saksońskich wakacji wyruszyło w artystyczną podróż odkrywczą pod opieką dwóch nauczycieli tańca i rytmiki, Riccardo Neumanna (bailaThea) i Torstena Bählera (PROjektART). Taniec oraz muzyka w wyjątkowy sposób nawiązują do wody, podstawowego budulca wszelkiego życia oraz plastiku, obecnie niestety także prawie tak samo wszechobecnego.

Cieszymy się, że projekt w końcu mógł się odbyć! – komentuje pedagog z zoo Isa Plath.

Realizacja projektu była zaplanowana na 2020 rok, z wiadomych przyczyn plany organizatorów projektu pokrzyżowały się.

Temat wody oraz redukcji plastiku od dawna jest bardzo istotny dla Naszego Zoo. Wielu naszych gości prawdopodobnie zna „wodne radio” w toaletach przy Korytkowie, bądź zastanawiało się dlaczego zamiast plastikowych sztućców podawane są drewniane. Było to tylko jedynie kwestią czasu, aby te dwa tematy, które są tak ściśle ze sobą powiązane, zostały opracowane artystycznie. A rezultat z pewnością będzie ucztą dla oczu.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

fot. Organizator

Warsztaty rzemiosł dawnych dla dzieci!

Inne
Zgorzelec | 2022-10-22
Historia i kultura mieszkańców Górnych Łużyc będzie przewodnim tematem otwartych i bezpłatnych warsztatów dla dzieci na które zapraszamy już w najbliższą sobotę 22 października do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu! Będziemy własnoręcznie tworzyć wczesnośredniowieczne sakiewki, tarcze, krajki oraz lalki „motanki”.

Zobacz również