NaStyku.pl

Premiera filmu Akcja Anihilacja w QlturKombinat Pieńsk

Nowy Rok zaczyna się z mocnym kinowym przytupem. Wszystko za sprawą Penziger Horror Movies, czyli wytwórni filmowej pałającej się – bagatela - mocnym i zdecydowanym kinem.
fot. Panzinger Horror Movies
fot. Panzinger Horror Movies
  • Start: 2023-01-14, godzina 18:00
  • Miejscowość: Pieńsk
  • Wstęp: Bezpłatnie

Już 14 stycznia o 18:00 w pieńskim Qulturkombinacie odbędzie się premiera najnowszego filmu Dawida Topora „Akcja Anihilacja”. Topór z upartością maniaka poprowadzi widza przez gąszcz ludzkiej psychiki pragnącej eksterminacji ludzkości. Te pejoratywne spojrzenie na świat jest w pełni uzasadnione, gdyż ostateczność to głośna forma sprzeciwu wobec współczesnego konsumpcjonizmu. 

Reżyser w swojej produkcji zachował stylistykę kina neonoir. Ten ciekawy zabieg pozwoli odbiorcy umościć się w niezawodnym gangsterskim klimacie z potężną falą dekadencji.

Podczas premiery odbędzie się również pokaz animacji Kamila Wójcika, twórcy animacji 2D o soczystym, brutalnym ale i groteskowym zabarwieniu. Wójcik jest zdobywcą wielu nagród i cenionym awangardzistą. 

Jest kino, jest animacja, będzie i teatr. Tuż przed pokazem filmowym widzowie zobaczą inscenizację teatru Wybrzmięk. Ten krótki pokaz nawiąże do skomplikowanej psychiki ofiary i otworzy protagoniście wrota do chęci zagłady. 

W starej hucie znów będzie głośno. Po oficjalnej części, organizatorzy zapraszają na afterparty w klimacie dark techno. 

14.01.2023r.

QlturKombinat Pieńsk

Godz. 18:00

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

fot. Organizator

Warsztaty rzemiosł dawnych dla dzieci!

Inne
Zgorzelec | 2022-10-22
Historia i kultura mieszkańców Górnych Łużyc będzie przewodnim tematem otwartych i bezpłatnych warsztatów dla dzieci na które zapraszamy już w najbliższą sobotę 22 października do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu! Będziemy własnoręcznie tworzyć wczesnośredniowieczne sakiewki, tarcze, krajki oraz lalki „motanki”.
DCF

Konkurs na wakacyjne filmy z Dolnego Śląska!

Inne
2022-07-01 - 2022-08-28
Dolnośląskie Centrum Filmowe wraz z Dolnośląska Organizacją Turystyczną zapraszają do udziału w konkursie na najlepszy wakacyjny film o Dolnym Śląsku. Do wygrania cenne nagrody, a zgłoszone filmy mogą w przyszłości stać się wizytówkami naszego regionu.

Zobacz również