NaStyku.pl

19. Nyski Festiwal Filmowy

Od 17 do 22 maja 2022 roku na trójstyku granic Polski, Czech i Niemiec odbędzie się 19. edycja Nyskiego Festiwalu Filmowego! Zaprezentowane zostaną filmy pochodzące z tych trzech krajów, a także innych państw Europy Wschodniej. W programie obok filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych czekają na Państwa ciekawe koncerty i wystawy.
Organizator
Organizator
  • Start: 2022-05-17, godzina 19:00
  • Koniec: 2022-05-21
  • Miejscowość: Zgorzelec
  • Miejsce: Teatr im. Gerharta Hauptmanna w Zittau

Temat przewodni w 2022 roku to SPRAWY RODZINNE. Festiwal przybliży fascynujący aspekt historii społecznej Europy Wschodniej i Zachodniej. Rodzina jako najmniejsza komórka społeczeństwa jest sprawą wysoce polityczną. Ile jest w niej zatem miejsca na prywatność? Na ile uzasadnione jest ocenianie rodziny i wpływanie na nią przez państwo, kościół i społeczeństwo?

Zapraszamy Państwa serdecznie na uroczystość otwarcia festiwalu 17 maja o godz. 19:00 do Teatru im. Gerharta Hauptmanna w Zittau. Zapraszamy również na ceremonię wręczenia nagród Nyskich Ryb, która odbędzie się 21 maja o godz. 19:30 w Filmtheater Ebersbach.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

fot. Organizator

Warsztaty rzemiosł dawnych dla dzieci!

Inne
Zgorzelec | 2022-10-22
Historia i kultura mieszkańców Górnych Łużyc będzie przewodnim tematem otwartych i bezpłatnych warsztatów dla dzieci na które zapraszamy już w najbliższą sobotę 22 października do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu! Będziemy własnoręcznie tworzyć wczesnośredniowieczne sakiewki, tarcze, krajki oraz lalki „motanki”.

Zobacz również