NaStyku.pl

Konkurs na wakacyjne filmy z Dolnego Śląska!

Dolnośląskie Centrum Filmowe wraz z Dolnośląska Organizacją Turystyczną zapraszają do udziału w konkursie na najlepszy wakacyjny film o Dolnym Śląsku. Do wygrania cenne nagrody, a zgłoszone filmy mogą w przyszłości stać się wizytówkami naszego regionu.
DCF
DCF
  • Start: 2022-07-01
  • Koniec: 2022-08-28
  • WWW: strona www

Konkurs ma otwartą formułę, jest adresowany do wszystkich osób spędzających wakacje w naszym regionie, do miłośników Dolnego Śląska, którzy swoje wakacyjne wspomnienia lubią zapisywać w formie filmów. Zgłaszane mogą być jedynie krótkie, maksymalnie 2-minutowe filmy pokazujące to, co na Dolnym Śląsku zdaniem autorów jest najlepsze: ciekawe wydarzenia, atrakcje turystyczne, walory przyrodnicze, czy też wyjątkowy klimat miast i miasteczek.

– Potraktujmy ten konkurs jak dobrą zabawę. Łapanie zachwycających kadrów to zarówno trening uważności i sposób za zatrzymanie się oraz zachwyt nad tym, co widzimy przed oczami. Osobiście chciałbym zobaczyć miejsca mniej znane, które mnie zaskoczą. Istotna jest realizacja, ale to dobry pomysł jest na wagę złota. To duża sztuka zaprezentować walory turystyczne regionu w nieoczywisty sposób, ale wierzę, że w każdym zakątku na Dolnym Śląsku inspiracji nie zabraknie – mówi Krzysztof Maj z zarządu województwa dolnośląskiego.

Filmy można zgłaszać do 15 września włącznie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.dcf.wroclaw.pl w zakładce Dolnośląskie Lato Movie. Na stronie internetowej znajdują się wszystkie informacje dotyczące warunków uczestnictwa oraz regulamin.  

– Do udziału w konkursie nie jest potrzebny ani profesjonalny sprzęt, ani specjalistyczna wiedza. Wystarczy telefon komórkowy, ciekawy pomysł, podstawowe umiejętności z zakresu obsługi  telefonu i filmowe oko. Chcielibyśmy, żeby możliwie dużo osób podzieliło się z nami swoimi filmowymi wrażeniami z Dolnego Śląska – mówi Jarosław Perduta, dyrektor DCF-u i inicjator akcji – Zgłaszane filmy mogą być zapisem ciekawych sytuacji, prezentacją własnych wakacyjnych doświadczeń i przygód albo próbą autorskiej odpowiedzi na pytanie, czym nasz region przyciąga i co sprawia, że lubimy na Dolny Śląsk wracać – dodaje Perduta.

Konkurs rozstrzygnie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele branży filmowej, medialnej i turystycznej. Ważne będą: pomysłowość, oryginalność i przekaz.

– Oczywiście zależy nam na filmach, które będą  pokazywały Dolny Śląsk jako ciekawe i atrakcyjne miejsce do spędzania wakacji. – mówi Adam Zawada, prezes DOT-u – ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby uczestnicy naszego konkursu mieli dodatkowe, miłe wspomnienie z pobytu na Dolnym Śląsku. Cieszę się, że tak wiele podmiotów z branży turystycznej zechciało nas wesprzeć przy organizacji tego konkursu, między innymi przyznając swoje własne nagrody – uzupełnia Zawada.

Autorzy i autorki najbardziej pomysłowych i oryginalnych filmowych pocztówek z Dolnego Śląskawyłonionych przez jury konkursowe otrzymają atrakcyjne nagrody.  Autor zwycięskiego filmuotrzyma 5 000 zł, za zajęcie 2 miejsca organizatorzy przewidzieli nagrodę w wysokości 2 000 zł, a za zajęcie 3 miejsca: 1 000 zł. Dodatkowe nagrody rzeczowe ufundowane zostaną przez partnerów konkursu: bilety wstępu do atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, weekendowy pobyt w jednym z dolnośląskich kurortów, karnety pozwalające na bezpłatny udział w wydarzeniach organizowanych przez DCF w całym regionie.

Pula nagród nie jest zamknięta.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Warto przeczytać

fot. Organizator

Warsztaty rzemiosł dawnych dla dzieci!

Inne
Zgorzelec | 2022-10-22
Historia i kultura mieszkańców Górnych Łużyc będzie przewodnim tematem otwartych i bezpłatnych warsztatów dla dzieci na które zapraszamy już w najbliższą sobotę 22 października do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu! Będziemy własnoręcznie tworzyć wczesnośredniowieczne sakiewki, tarcze, krajki oraz lalki „motanki”.

Zobacz również