NaStyku.pl

Jarmark Rękodzieła w Zgorzelcu

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Jarmarku Rękodzieła, który będzie miał miejsce w sobotę 6 kwietnia 2019r. w hali widowiskowo sportowej PGE Turów ARENA znajdującej się przy ulicy Lubańskiej 9a w Zgorzelcu.
Jarmark Rękodzieła w Zgorzelcu
Jarmark Rękodzieła w Zgorzelcu
  • Start: 2019-04-06, godzina 12:00
  • Koniec: 2019-04-06, godzina 18:00
  • WWW: strona www

Będzie to już 10. edycja spotkania osób zainteresowanych różnymi formami rzemiosła z artystami, którzy tworzą niepowtarzalne ozdoby i kartki świąteczne, przedmioty cieszące oko, a także te użytkowe jak na przykład rękawiczki czy szaliki. Wszystkie wyroby prezentowane na jarmarkowych stoiskach znakomicie sprawdzą się w roli prezentów świątecznych dla najbliższych. Podczas poprzednich Jarmarków na stołach wystawców były tradycyjne kraszanki, stroiki świąteczne, palmy, zajączki i anioły. Podziwiać i nabyć można było witraże, obrazy, figurki drewniane oraz produkty z ręcznie malowanego jedwabiu.

Tradycyjnie można będzie się posilić w kawiarence, która będzie oferowała zarówno ciepły posiłek jak i pyszną kawę oraz ciasto domowej roboty.

Wcześniej Jarmark odbywał się w Jerzmankach i cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających. Tegoroczny, jubileuszowy Jarmark Rękodzieła przenosi się do Zgorzelca, by ułatwić uczestnictwo wszystkim zainteresowanym.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu oferowanych produktów, dokładamy starań, by prezentowane wyroby były wykonane ręcznie, w sposób tradycyjny lub nawiązujący wzornictwem do wyrobów tradycyjnych swoją formą, zdobnictwem czy użytym materiałem.

Organizatorami Jarmarku są Katarzyna Ejsmont, Miasto Zgorzelec oraz Centrum Sportowo Rekreacyjne Sp. z o.o. w Zgorzelcu.

Koordynator: Katarzyna Ejsmont: numer telefonu 784-566-684 (w dni robocze w godz. 16.00 – 20.00, w weekendy w godz. 9.00 – 19.00), mail: delf@vp.pl. Są jeszcze miejsca dla wystawców.

Kontakt
784-566-684, delf@vp.pl

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

fot. Organizator

Warsztaty rzemiosł dawnych dla dzieci!

Inne
Zgorzelec | 2022-10-22
Historia i kultura mieszkańców Górnych Łużyc będzie przewodnim tematem otwartych i bezpłatnych warsztatów dla dzieci na które zapraszamy już w najbliższą sobotę 22 października do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu! Będziemy własnoręcznie tworzyć wczesnośredniowieczne sakiewki, tarcze, krajki oraz lalki „motanki”.

Zobacz również