NaStyku.pl

„Dzień Otwarty na zawidowskim Grodzisku”. Zaprasza Katedra Antropologii z Wrocławia!

Katedra Antropologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza mieszkańców Zawidowa oraz wszystkich sympatyków historii Górnych Łużyc na „Dzień Otwarty na Grodzisku”, który odbędzie się 3 lipca 2020 r. na Górze Zamkowej w Zawidowie!
Dzień Otwarty na zawidowskim Grodzisku
Dzień Otwarty na zawidowskim Grodzisku
  • Start: 2020-07-03, godzina 12:00
  • Koniec: 2020-07-03, godzina 15:00
  • Miejscowość: Zawidów
  • Miejsce: Góra Zamkowa w Zawidowie
  • Wstęp: wstęp wolny

Od początku czerwca na Górze Zamkowej, koło kościoła św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie, naukowcy z Katedry Antropologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzą badania wykopaliskowe mające na celu odpowiedzenie na wiele pytań związanych z tym stanowiskiem. Jak stare jest to miejsce? Czy zbudowali je pierwsi Słowianie? Jak mogło wyglądać w przeszłości? Kiedy zostało zniszczone?

Wszyscy, którzy przybędą na grodzisko 3 lipca, pomiędzy godz. 12:00 a 15:00, będą mogli poznać, zobaczyć i dotknąć historii na żywo! W tym zabytkowych przedmiotów mających ponad 1000 lat, a także specjalistycznego sprzętu, z którego korzystają archeolodzy na całym świecie.

Miejsce zbiórki: tablice informacyjne pod kościołem św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie.

Badania na grodzisku w Zawidowie prowadzone są w ramach projektu 1000 Jahre Oberlausitz – 1000 lat Górnych Łużyc współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg PL-SN 2014-2020.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

fot. Organizator

Warsztaty rzemiosł dawnych dla dzieci!

Inne
Zgorzelec | 2022-10-22
Historia i kultura mieszkańców Górnych Łużyc będzie przewodnim tematem otwartych i bezpłatnych warsztatów dla dzieci na które zapraszamy już w najbliższą sobotę 22 października do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu! Będziemy własnoręcznie tworzyć wczesnośredniowieczne sakiewki, tarcze, krajki oraz lalki „motanki”.

Zobacz również