NaStyku.pl

Recital fortepianowy Kamila Wrony

W najbliższy piątek, 22 października, o godz. 17 zapraszamy na wernisaż wystawy prac plastycznych pt. "Artyści regionu". Wydarzeniem dopełniającym wieczór będzie recital fortepianowy Kamila Wrony. W programie znajdą się utwory Beethovena, Brahmsa i Chopina. Wstęp wolny! Czy można to przegapić?
Recital fortepianowy Kamila Wrony
Recital fortepianowy Kamila Wrony
  • Start: 2021-10-22, godzina 17:00
  • Miejscowość: Zgorzelec
  • Miejsce: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
  • Wstęp: Wstęp wolny

Uwaga, na wszystkich wydarzeniach organizowanych przez MDK Zgorzelec, obowiązkowe jest zasłanianie twarzy maseczkami.

KAMIL WRONA naukę gry na fortepianie zaczął w wieku 6 lat. Jest absolwentem Szkoły I stopnia w Opolu Lubelskim im. Henryka Wieniawskiego. W kolejnym etapie swojej edukacji kształcił się pod opieką mgr Tomasza Krawczyka w Szkole Muzycznej II stopnia w Lublinie im. Tadeusza Szeligowskiego. Ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. dr hab. Cezarego Saneckiego oraz dr Julii Kociuban-Maximov. W latach 2018-2021 był przewodniczącym Naukowego Koła Pianistów Akademii Muzycznej w Łodzi z którym organizował szereg wydarzeń kulturalnych m.in. „Cieszyńskie spotkania z muzyką – mistrzowskie kursy pianistyczne”; Cykl wymiennych koncertów z Akademią Muzyczną w Krakowie oraz Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie pt.: „Mozaiki Fortepianowe”. Brał udział w kursach pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, podczas których rozwijał umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów m.in. Kevina Kennera, Jacques Rouvier'a, Ily Maximova, Jianing Kong'a, Jerzego Sterczyńskiego, Marka Szlezera.

Laureat konkursów pianistycznych m.in. Carla Czernego, Roberta Schumanna. Wielokrotny solista na międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. „Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Lublinie”, „Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Radom-Orońsko-Warszawa”, „Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Stalowej Woli”. Uczestnik wielu koncertów muzyczno-lirycznych, w których popularyzował muzykę Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Karola Szymanowskiego współpracując m.in. z Jerzym Trelą, Olgierdem Łukasiewiczem, Jerzym Zelnikiem.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

fot. Organizatorzy

Akcja charytatywna „Motyle” – wspomóż dzieci z chorobą nowotworową

Koncerty
Zgorzelec | 2023-05-19
Zgorzeleckie „Motyle”, nieobojętne na los dotkniętych chorobą nowotworową dzieci, od lat prężnie działają gromadząc środki na ich leczenie. Całoroczne zbiórki wieńczy koncert finałowy, który w tym roku odbędzie się 19 maja, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
Brak zdjecia

Od serca do serca – koncert Nowej Filharmonii Łużyckiej

Koncerty
Pieńsk | 2023-05-03
Celebrując wiarę w jednoczącą moc muzyki, która jest ponad wszelkimi granicami narodowymi czy ideologicznymi, a jednocześnie robiąc pokłon w stronę naszego święta narodowego, w 232.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Nowa Filharmonia Łużycka z Görlitz zaprasza na koncert „Od serca dla serca”, który odbędzie się w EuRegioKom, w Pieńsku.

Zobacz również