NaStyku.pl

Akcja charytatywna „Motyle” – wspomóż dzieci z chorobą nowotworową

Zgorzeleckie „Motyle”, nieobojętne na los dotkniętych chorobą nowotworową dzieci, od lat prężnie działają gromadząc środki na ich leczenie. Całoroczne zbiórki wieńczy koncert finałowy, który w tym roku odbędzie się 19 maja, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
  • Start: 2023-05-19
  • Miejscowość: Zgorzelec

Nasze „Motyle” w latach 2010- 2022 zdążyły zebrać i przekazać chorym na nowotwory dzieciom blisko 98 tys. złotych i 900€. Zbiórki przez nich organizowane systematycznie wspierają podopiecznych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” we Wrocławiu, wśród których są też mali wojownicy z naszego regionu.

Tegoroczny finał Akcji Charytatywnej „Motyle” to koncerty uczniów i absolwentów zgorzeleckich szkół, kawiarenka z poczęstunkiem prosto z serca oraz aukcje gadżetów tj. piłka z autografem Polskiej Gwiazdy Piłki Koszykowej, Eweliny Kobryn i voucherów od darczyńców. Spośród przekazanych voucherów wylicytować będzie można m.in.: zaproszenia na pyszne burgery lub greckie przysmaki, karty na siłownię i fitness czy plac zabaw.

XI FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „MOTYLE”:

  • 19 maja 2023, w godzinach: 17:00 – 20:00
  • Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ! Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do akcji i przeznaczyć np. dzieło sztuki malarskiej, rękodzieło, dowolny przedmiot lub voucher na aukcję. Można je składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. T. Kościuszki lub na portierni ZSZiL przy ul. Powstańców Śląskich w Zgorzelcu – kontakt pod numerem telefonu: 609 212 511.

WESPRZYJ! Istnieje także możliwość finansowego wsparcia finału XI Akcji Charytatywnej „Motyle”. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację kawiarni w MDK, dekorację sali koncertowej, przygotowanie przypinek dla publiczności, podziękowań dla szkół, instytucji, ośrodków, organizacji współpracujących, a także słodkie podarunki dla artystów uczestniczących w koncercie. Dowolne kwoty można wpłacać na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgorzelcu: PKO BP S.A O/Zgorzelec: 51 1020 2137 0000 9802 0006 9021  w tytule prosimy podać informację: „Motyle 2023”. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu – 75 775 21 88.

Zachęcamy mieszkańców do wsparcia inicjatywy oraz do udziału w finale i licytowaniu na rzecz małych pacjentów walczących z wielkim wrogiem. Wydarzenie objęte patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zgorzelec oraz Starosty powiatu Zgorzeleckiego.

Przypominamy, że cały czas można dokonywać wpłat bezpośrednio na konto fundacji: BANK MILLENIUM 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103 wraz z dopiskiem: „Motyle 2023”.

Organizatorzy: Wolontariusze, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu oraz szkoły i organizacje współpracujące.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Warto przeczytać

Brak zdjecia

Od serca do serca – koncert Nowej Filharmonii Łużyckiej

Koncerty
Pieńsk | 2023-05-03
Celebrując wiarę w jednoczącą moc muzyki, która jest ponad wszelkimi granicami narodowymi czy ideologicznymi, a jednocześnie robiąc pokłon w stronę naszego święta narodowego, w 232.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Nowa Filharmonia Łużycka z Görlitz zaprasza na koncert „Od serca dla serca”, który odbędzie się w EuRegioKom, w Pieńsku.
fot. Organizator

Bellissimo Barocco – koncert skrzypcowy w Szkole Muzycznej

Koncerty
Zgorzelec | 2023-04-20
W czwartek 20 kwietnia 2023 o godz. 16.30 w Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Koncert Kameralny BELLISSIMO BAROCCO w wykonaniu Jacka Ropskiego (skrzypce), Anny Krupy (skrzypce), oraz Michała Błaszczyka (fortepian).

Zobacz również