NaStyku.pl

Od serca do serca – koncert Nowej Filharmonii Łużyckiej

Celebrując wiarę w jednoczącą moc muzyki, która jest ponad wszelkimi granicami narodowymi czy ideologicznymi, a jednocześnie robiąc pokłon w stronę naszego święta narodowego, w 232.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Nowa Filharmonia Łużycka z Görlitz zaprasza na koncert „Od serca dla serca”, który odbędzie się w EuRegioKom, w Pieńsku.
  • Start: 2023-05-03
  • Miejscowość: Pieńsk

Położenie w trójkącie granic jest jedną z cech definiujących cały Teatr Gerharta-Hauptmanna i znajduje odzwierciedlenie w programie, omawianych treściach i oczywiście trójnarodowej publiczności. Nowa Filharmonia Łużycka jest częścią Teatru Gerharta Hauptmanna w Görlitz-Zittau i prezentuje szeroką gamę koncertów filharmonicznych, koncertów rozrywkowych, spektakli teatru muzycznego, koncertów kameralnych oraz coroczną akademię orkiestry. Mająca swoją siedzibę w europejskim mieście Görlitz-Zgorzelec filharmonia koncertuje w całym regionie kulturalnym Górnych Łużyc i Dolnego Śląska oraz w trójkącie granicznym między Niemcami, Polską i Czechami. Tym razem zaprasza nas na niezwykłe przeżycia koncertowe pod batutą Ulricha Kerna.

Tytuł koncertu „Od serca do serca” pochodzi od dedykacji, jaką Ludwig van Beethoven opatrzył partyturę swojej słynnej Missa Solemnis, która po raz pierwszy w całości została wykonana w czeskim Varnsdorfie. Wykonany zostanie także słynny Romans skrzypcowy Beethovena oraz jego radosny wczesny utwór „Music for a Knight’s Ballet”. Jako solista zabłyśnie polski skrzypek Marcin Markowicz, a jego współczesny koncert na skrzypce i smyczki stanowić będzie środkową część koncertu. 40 Symfonia g-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta zakończy koncert w mrocznym, ale i pojednawczym nastroju.

Marcin Markowicz to skrzypek i kompozytor, który kształcił się w Lubece, Warszawie i Bostonie. Do 2019 roku był koncertmistrzem NFM Filharmonii Wrocławskiej. Od tego czasu jest koncertmistrzem Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, dyrektorem artystycznym Festiwalu Ensemble i członkiem różnych zespołów kameralnych. Oprócz działalności koncertowej jako solista w Europie, Ameryce i Azji, prowadzi warsztaty skrzypcowe i kameralne oraz poświęca się kompozycji.

 

Koncert „Od serca do serca”:

  • 3 maja 2023r, godzina 17:00
  • EuRegioKom, Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsk, ul. Hutnicza 23
  • Wstęp wolny

Źródło: Teatr Geharta-Hauptmanna

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Warto przeczytać

fot. Organizatorzy

Akcja charytatywna „Motyle” – wspomóż dzieci z chorobą nowotworową

Koncerty
Zgorzelec | 2023-05-19
Zgorzeleckie „Motyle”, nieobojętne na los dotkniętych chorobą nowotworową dzieci, od lat prężnie działają gromadząc środki na ich leczenie. Całoroczne zbiórki wieńczy koncert finałowy, który w tym roku odbędzie się 19 maja, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
fot. Organizator

Bellissimo Barocco – koncert skrzypcowy w Szkole Muzycznej

Koncerty
Zgorzelec | 2023-04-20
W czwartek 20 kwietnia 2023 o godz. 16.30 w Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Koncert Kameralny BELLISSIMO BAROCCO w wykonaniu Jacka Ropskiego (skrzypce), Anny Krupy (skrzypce), oraz Michała Błaszczyka (fortepian).

Zobacz również