NaStyku.pl

Koncert z serii : Beethoven / Punkty przecięcia

W piątek, 29 listopada o 19:00 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura odbędzie się pierwszy koncert Sinfonietty Dresden z serii Beethoven / Punkty przecięcia.
Pierwszy koncert Sinfonietty Dresden z serii Beethoven / Punkty przecięcia
Pierwszy koncert Sinfonietty Dresden z serii Beethoven / Punkty przecięcia
  • Start: 2019-11-29, godzina 19:00
  • Miejscowość: Zgorzelec
  • Miejsce: Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura „Meetingpoint Music Messiaen“
  • Wstęp: bilet normalny 60 zł, ulgowy 40 zł

Podczas koncertu będzie można usłyszeć następujące dzieła:

Ludwig van Beethoven: koncert fortepianowy nr 1 C-dur op. 15                                                    
Joseph Schuster:
drezdeńska symfonia D-dur nr 1, berlińska symfonia B-dur nr 5
Agata Zubel (ur.1978): ulicami ludzkiego miasta (niemiecka premiera) 
Sowon Yun (ur. 1992): Hin und Her (prapremiera w wyk. orkiestry kameralnej)

Prowadzenie: Ekkehard Klemm, studenci klasy profesora Klemm

Fortepian: Hyojin Park / klasa profesora Winfried Apel

Sinfonietta Dresden rozpoczyna nową serię koncertów: Beethoven / Punkty przecięcia. Odbywa się ona we współpracy z uczelnią Hochschule für Musik Dresden i stowarzyszeniem Meetingpoint Music Messiaen Görlitz. Każdego wieczoru wspomnianej serii koncertów wykonane zostaną cztery kompozycje, które zarówno kwestionują nawyki w słuchaniu, jak i poszukują porozumienia w pozornych sprzecznościach. Wykonanie wszystkich koncertów fortepianowych Beethovena zostanie zestawione z drezdeńskimi dziełami z epoki artysty. Owe kontrasty stanowią samoistnie wielki potencjał odkryć i punktów przecięcia nieznanych kompozycji w kontekście Beethovena. Każdy koncert będzie się więc koncentrował na dwóch nowoczesnych dziełach: jednym autorstwa studenta kompozycji, a drugim skomponowanym przez kompozytorów pochodzących z miast partnerskich Drezna. Podczas pierwszego koncertu rozbrzmiewać będą, obok pierwszego koncertu fortepianowego Beethovena, dwie symfonie słynnego wówczas Josepha Schustera, prapremiera dzieła Hin und Her autorstwa Sowon Yun oraz niemiecka premiera dzieła ulicami ludzkiego miasta polskiej kompozytorki Agaty Zubel z Wrocławia.

Przedsprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem strony eventim.de (https://www.eventim-light.com/de/a/5bc87141bd0c36000129f94b/e/5dca94e500ee660001ea5cc1/) i w punktach (w Görlitz: Wochenkurier Görlitz, SZ-Treffpunkt i ADAC Geschäftstelle Görlitz) oraz w biurze stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen e.V.

 

 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

fot. Organizatorzy

Akcja charytatywna „Motyle” – wspomóż dzieci z chorobą nowotworową

Koncerty
Zgorzelec | 2023-05-19
Zgorzeleckie „Motyle”, nieobojętne na los dotkniętych chorobą nowotworową dzieci, od lat prężnie działają gromadząc środki na ich leczenie. Całoroczne zbiórki wieńczy koncert finałowy, który w tym roku odbędzie się 19 maja, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
Brak zdjecia

Od serca do serca – koncert Nowej Filharmonii Łużyckiej

Koncerty
Pieńsk | 2023-05-03
Celebrując wiarę w jednoczącą moc muzyki, która jest ponad wszelkimi granicami narodowymi czy ideologicznymi, a jednocześnie robiąc pokłon w stronę naszego święta narodowego, w 232.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Nowa Filharmonia Łużycka z Görlitz zaprasza na koncert „Od serca dla serca”, który odbędzie się w EuRegioKom, w Pieńsku.

Zobacz również