NaStyku.pl

Koncert karnawałowy. Grupa Operowa Sonori Enseble w Zgorzelcu

To będzie wyjątkowy wieczór w towarzystwie znakomitych śpiewaków operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia tworzących formację Sonori Ensemble. Całość oprawi wirtuozowska gra fortepianowa w wykonaniu Przemysława Winnickiego.
Koncert karnawałowy. Grupa Operowa Sonori Enseble w Zgorzelcu
Koncert karnawałowy. Grupa Operowa Sonori Enseble w Zgorzelcu
  • Start: 2020-01-25, godzina 18:00
  • Koniec: 2020-01-25, godzina 19:00
  • Miejscowość: Zgorzelec
  • Miejsce: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
  • Wstęp: 40 zł

W programie koncertu cztery różne żywioły muzyczne. Zapraszamy na mroźną, surową północ Europy Edvarda Griega i tradycyjnych fińskich pieśni wielogłosowych. Złote lata włoskiego bel canta przypomną sceny z oper Gioacchino Rossiniego („Cyrulik sewilski”, „Kopciuszek”), zaś nieposkromiony hiszpański temperament oddadzą wątki z opery „Carmen” Bizeta. Drugą część koncertu wypełni konfrontacja muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim show prosto z Broadway’u. Będą fragmenty „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego oraz sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina („Tańce połowieckie” z opery „Kniaź Igor”), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery „Eugeniusz Oniegin”) i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery „Aleko”),będą też fortepianowe przeboje George’a Gershwina („Błękitna rapsodia”) oraz hity wszechczasów – piosenki i chóry z musicali „Skrzypek na dachu” „The Cats” i „Pippin”!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

Koncert operowy Sonori Ensemble

Koncert operowy Sonori Ensemble

Koncerty
Zgorzelec | 2021-10-31
31 października br. Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na pierwszy po epidemicznej przerwie koncert operowy w wykonaniu znakomitych artystów Grupy Operowej Sonori Ensemble.

Zobacz również

Koncert zespołu IRA w Bogatyni
Koncerty
czwartek, 09 września 2021, 10:46

Koncert zespołu IRA w Bogatyni

Bogatyński Ośrodek Kultury zaprasza na muzyczne wydarzenie jesieni! Już 1...