NaStyku.pl

Koncert karnawałowy. Grupa Operowa Sonori Enseble w Zgorzelcu

To będzie wyjątkowy wieczór w towarzystwie znakomitych śpiewaków operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia tworzących formację Sonori Ensemble. Całość oprawi wirtuozowska gra fortepianowa w wykonaniu Przemysława Winnickiego.
Koncert karnawałowy. Grupa Operowa Sonori Enseble w Zgorzelcu
Koncert karnawałowy. Grupa Operowa Sonori Enseble w Zgorzelcu
  • Start: 2020-01-25, godzina 18:00
  • Koniec: 2020-01-25, godzina 19:00
  • Miejscowość: Zgorzelec
  • Miejsce: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
  • Wstęp: 40 zł

W programie koncertu cztery różne żywioły muzyczne. Zapraszamy na mroźną, surową północ Europy Edvarda Griega i tradycyjnych fińskich pieśni wielogłosowych. Złote lata włoskiego bel canta przypomną sceny z oper Gioacchino Rossiniego („Cyrulik sewilski”, „Kopciuszek”), zaś nieposkromiony hiszpański temperament oddadzą wątki z opery „Carmen” Bizeta. Drugą część koncertu wypełni konfrontacja muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim show prosto z Broadway’u. Będą fragmenty „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego oraz sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina („Tańce połowieckie” z opery „Kniaź Igor”), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery „Eugeniusz Oniegin”) i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery „Aleko”),będą też fortepianowe przeboje George’a Gershwina („Błękitna rapsodia”) oraz hity wszechczasów – piosenki i chóry z musicali „Skrzypek na dachu” „The Cats” i „Pippin”!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

Koncert -Mistrzowie Techniki

Mistrzowie techniki. Zapraszamy na koncert online!

Koncerty
Zgorzelec | 2021-04-11
11 kwietnia o godzinie 16:00 na profilu Facebook oraz You Tube odbędzie się Koncert pt. Mistrzowie Techniki organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Będzie to Koncert Laureatów Konkursu na Etiudę realizowanego w zgorzeleckiej placówce, podczas którego poznamy 27 zwycięzców.
Projekt zespołu Neues Klaviertrio Dresden

Koncert zespołu Neues Klaviertrio Dresden

Koncerty
Koźlice | 2020-10-07
Podczas koncertu pt. „Gra.Techika.Gra”, który odbędzie się 7 października o godz. 19:00 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Koźlice 1, 59-900 Zgorzelec), zespół Neues Klaviertrio Dresden zaprezentuje ekscytujący program utworów pochodzących z XXI wieku, w tym jedną premierę.

Zobacz również

Koncert Tomasza Konieczngo
Koncerty
poniedziałek, 05 października 2020, 12:39

Koncert Tomasza Konieczngo

Koncert Tomasza Konieczngo, polskiego śpiewaka operowego, odbędzie się dziś w...
#Domowy_Koncert 2
Koncerty
poniedziałek, 08 czerwca 2020, 09:14

#Domowy_Koncert 2

15 czerwca o godz. 16.00 na Facebooku i YouTube odbędzie...