NaStyku.pl

Prolog Dni Literatury nad Nysą z Małgorzatą Lutowską

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na spotkanie z wybitną twórczynią literatury regionalnej Małgorzatą Lutowską. Spotkanie – stanowiące zgorzelecki Prolog Dni Literatury nad Nysą 2020 – poświęcone będzie jej najnowszej książce pt. Śląskie przypadki.
Prolog Dni Literatury nad Nysą z Małgorzatą Lutowską
Prolog Dni Literatury nad Nysą z Małgorzatą Lutowską
  • Start: 2020-03-12, godzina 17:00
  • Miejscowość: Zgorzelec
  • Miejsce: sala kinowa Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu
  • Wstęp: Wstęp wolny

Pisarka urodziła się w Cieplicach, pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego, jest także przewodniczką sudecką i zdeklarowaną piewczynią Dolnego Śląska, pokoleń jego mieszkańców, historii, nauki, kultury i walorów turystycznych. Opublikowała dotąd powieści: Powierzony klucz, Dla siebie znalezioną ścieżką (Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego) oraz powieść dla młodzieży Skarby drzewa.

Śląskie przypadki to zbór opowiadań o losach Polaków, Niemców, Czechów i Żydów mieszkających na Śląsku na przestrzeni wieków. Książka zachęca do dotknięcia tajemnicy, do wyruszenia w drogę, by na własne oczy zobaczyć bezcenny skarb średzki, stanąć oko w oko z klawikordem, na którym grał sam Bethoven, pojawić się w miejscu spotkania księcia Piastów Mieszka i czeskiej księżniczki Dobrawy… „Często mamy do czynienia z relacją przypominającą reportaż, czasem snują się wątki autobiograficzne, niekiedy pojawia się refleksyjna ballada, to znów lektura zmienia się w powieść historyczną“ – czytamy w opisie Śląskich przypadków i brzmi to rzeczywiście interesująco.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

Polska literatura kobieca

Spotkanie Literackie pt. „Polska literatura kobieca”

Spotkania autorskie
Bogatynia | 2020-02-05
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni serdecznie zaprasza na pierwsze Spotkanie Literackie pt. „Polska literatura kobieca”, które odbędzie się 5 lutego (środa) o godz. 16.00 w czytelni.

Zobacz również

Spotkanie z Barbarą Thiel w Bogatyni
Spotkania autorskie
czwartek, 28 listopada 2019, 12:32

Spotkanie autorskie z Barbarą Thiel

Biblioteka Publiczna w Bogatyni oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych...