NaStyku.pl

Polsko-niemiecka wystawa prac plastycznych

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na wystawę przygotowaną w ramach projektu „Zgorzelec – Görlitz. Bezgranicznie”.
Architektura Zgorzelca, Goerlitz i pogranicza w pracach Krystyny Adler i Horsta Pinkau
Architektura Zgorzelca, Goerlitz i pogranicza w pracach Krystyny Adler i Horsta Pinkau
  • Start: 2019-10-24, godzina 08:00
  • Koniec: 2019-11-24, godzina 20:00
  • Miejscowość: Zgorzelec
  • Miejsce: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
  • Wstęp: wstęp wolny
  • WWW: strona www

Autorami eksponowanych prac, prezentujących architekturę obu stron Nysy Łużyckiej są Krystyna Adler i Horst Pinkau. Wystawę będzie można oglądać w galerii Miejskiego Domu Kultury od 23 października do 24 listopada 2019 r.

Krystyna Adler mieszka w Zgorzelcu. Ukończyła studia plastyczne we Wrocławiu i Legnicy oraz filologiczne we Wrocławiu. Jest wszechstronną artystką, tworzy akwarele, grafiki, obrazy olejne. Działa w Grupie Plastyków Zgorzeleckich >>euroart<<, uczestniczyła w wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach w Polsce i Niemczech. Wydała tomik wierszy, ilustrowany swoimi pracami pt. Słowa i obrazy.

Horst Pinkau jest inżynierem po Politechnice w Dreźnie. Na Wydziale Architektury studiował rysunek. Jest wybitnym rysownikiem, który w swych pracach uwiecznia odchodzące do historii domy przysłupowe oraz różne obiekty architektoniczne Görlitz. Działa w Górnołużyckim Stowarzyszeniu Plastyków w Löbau, Saksońskim Stowarzyszeniu Architektury Ludowej e. V., przewodniczy Stowarzyszeniu Kultury i Sztuki w Wilthen. Jest autorem wielu publikacji związanych z architekturą.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

Wernisaż wystawy "Ciąża bez alkoholu"

Wernisaż wystawy pt. Ciąża bez alkoholu

Wystawy
Bogatynia | 2020-01-17
W ramach bogatyńskich działań, związanych z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Biblioteka Publiczna oraz Grupa BG Flesh włączyła się w kampanię opracowując ulotki, bilbordy, plakaty oraz wystawę, której wernisaż odbędzie się 17 stycznia 2020 roku o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni.

Zobacz również

Wystawa „G-G-G”- nowa wystawa w Galerii Brüderstrasse
Wystawy
środa, 02 października 2019, 08:51

Wystawa „G-G-G”

Nowa wystawa w Galerii Brüderstrasse....