NaStyku.pl

Polsko-niemiecka wystawa prac plastycznych

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na wystawę przygotowaną w ramach projektu „Zgorzelec – Görlitz. Bezgranicznie”.
Architektura Zgorzelca, Goerlitz i pogranicza w pracach Krystyny Adler i Horsta Pinkau
Architektura Zgorzelca, Goerlitz i pogranicza w pracach Krystyny Adler i Horsta Pinkau
  • Start: 2019-10-24, godzina 08:00
  • Koniec: 2019-11-24, godzina 20:00
  • Miejscowość: Zgorzelec
  • Miejsce: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
  • Wstęp: wstęp wolny
  • WWW: strona www

Autorami eksponowanych prac, prezentujących architekturę obu stron Nysy Łużyckiej są Krystyna Adler i Horst Pinkau. Wystawę będzie można oglądać w galerii Miejskiego Domu Kultury od 23 października do 24 listopada 2019 r.

Krystyna Adler mieszka w Zgorzelcu. Ukończyła studia plastyczne we Wrocławiu i Legnicy oraz filologiczne we Wrocławiu. Jest wszechstronną artystką, tworzy akwarele, grafiki, obrazy olejne. Działa w Grupie Plastyków Zgorzeleckich >>euroart<<, uczestniczyła w wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach w Polsce i Niemczech. Wydała tomik wierszy, ilustrowany swoimi pracami pt. Słowa i obrazy.

Horst Pinkau jest inżynierem po Politechnice w Dreźnie. Na Wydziale Architektury studiował rysunek. Jest wybitnym rysownikiem, który w swych pracach uwiecznia odchodzące do historii domy przysłupowe oraz różne obiekty architektoniczne Görlitz. Działa w Górnołużyckim Stowarzyszeniu Plastyków w Löbau, Saksońskim Stowarzyszeniu Architektury Ludowej e. V., przewodniczy Stowarzyszeniu Kultury i Sztuki w Wilthen. Jest autorem wielu publikacji związanych z architekturą.

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

fot. Organizatorzy

Przygoda z Nysą: Opowieści znad rzeki

Wystawy
Zgorzelec | 2023-03-31 - 2023-06-11
Nysa Łużycka to rzeka, która w mniejszym lub większym stopniu wywiera wpływ na życie mieszkańców Górnych i Dolnych Łużyc.
fot. Nienartowicz

Góry świata w obiektywie Nienartowicza

Wystawy
Zgorzelec | 2023-03-09 - 2023-09-25
Gӧrlitzkie Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga i fotograf Karol Nienartowicz zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej „Góry świata w obiektywie Karola Nienartowicza”. Ekspozycję będzie można oglądać od 11 marca do 25 września.

Zobacz również