NaStyku.pl

Monodram: Kobieta - Rakieta. Rzecz o Oli Piłsudskiej

13 kwietnia zapraszamy do Europejskiego Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura – Stalag VIII A, gdzie odbędzie się spektakl teatralny pt. "Kobieta - Rakieta. Rzecz o Oli Piłsudskiej". Wstęp wolny!
Monodram: "Kobieta - Rakieta. Rzecz o Oli Piłsudskiej"
Monodram: "Kobieta - Rakieta. Rzecz o Oli Piłsudskiej"
  • Start: 2019-04-13, godzina 17:00
  • Koniec: 2019-04-13, godzina 20:00
  • Miejsce: Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja Kultura - Stalag VIIIA
  • Wstęp: wstęp wolny

O spektaklu:
Mało kto wie, że Aleksandra Piłsudska, z domu Szczerbińska, rozpoznawana głównie jako miłość i druga żona Marszałka Piłsudskiego oraz matka ich córek, była niesamowitą kobietą o ogromnej woli walki. Konspiratorka, działaczka społeczna, patriotka oraz jedna z pierwszych polskich feministek. Całe życie walcząca o niepodległość ojczyzny i prawa kobiet. Gotowa ponosić za swoje działania konsekwencje.

Ten monodram to kilka opowieści o tym, kim była młoda Aleksandra, niektóre z nich są nad wyraz aktualne. Była to postać wyprzedzająca czasy, w których żyła. Postać na miarę ikony polskich kobiet.

W atmosferę minionych lat wprowadzają widza stare technologie wykorzystane w spektaklu; rzutnik slajdów, gramofon i muzyka ze starych płyt winylowych. Użyte formy plastyczne i efekty wizualne przywołują ducha przeszłości.

Czas trwania: ok 50 min
Na podstawie książki Katarzyny Drogi "Kobieta, którą pokochał Marszałek"
Adaptacja, koncepcja, kreacja aktorska: Jagoda Siegień

Jagoda Siegień:
Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim. Otrzymała stypendium artystyczne prezydenta miasta Wrocławia. W latach 2015- 2018 współpracowała z Wrocławskim Teatrem Młodych. W 2016 r. odbyła praktykę Erasmus+ w Teatro de Marionetas do Porto w Portugalii.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

fot. Organizator

Premierowy spektakl młodzieżowego teatru z Ukrainy

Teatr
Zgorzelec | 2023-04-29
Po dwóch miesiącach prób w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, ukraiński, młodzieżowy teatr Kompas zaprasza na premierę. 29 kwietnia o godz. 17 zobaczymy spektakl zatytułowany „Bajka wróżki”. Wstęp wolny.

Zobacz również