NaStyku.pl

Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy - Jezioro Łabędzie - w Zgorzelcu

Takiego wydarzenia w Zgorzelcu jeszcze nie było! Nad Nysę przyjadą rosyjscy mistrzowie baletu. W ich wykonaniu będziemy mogli obejrzeć „Jezioro Łabędzie”, czyli klasyczny balet w dwóch aktach. Bilety są już w sprzedaży!
Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy w Zgorzelcu
Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy w Zgorzelcu
  • Start: 2020-03-29, godzina 19:00
  • Koniec: 2020-03-29, godzina 22:00
  • Miejscowość: Zgorzelec
  • Miejsce: PGE Turów Arena w Zgorzelcu
  • Wstęp: 75 - 170 zł
  • WWW: strona www

Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca. Dziś oni stanowią podstawę kolektywu. 

Kierownik baletu to zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował. Primabalerina, Zasłużona Artystka Rosji – Natalya Kungurceva.

W składzie kolektywu wśród uznanych tancerzy baletowych są laureaci konkursów międzynarodowych – Dmitry Smirnov, Alexander Butrimovich.
Do zespołu baletowego należą także młodzi tancerzy - absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej (Petersburg) oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji.

Rosyjski Klasyczny Balet jest jednym z najczęściej występujących zespołów baletowych, który ma w ciągu roku ponad 300 wystąpień. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno w Rosji, jak i w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Finlandii i innych krajach świata.

W okresie od 6 marca do 2 kwietnia 2020 roku "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu obejrzą widzowie z 20 miast w Polsce. To będzie wspaniałe widowisko (w 2 aktach i 4 scenach, trwające 2 h 30 min. z przerwą), w którym bajecznie piękne kostiumy i zjawiskowa scenografia są połączone z niezrównaną muzyką Czajkowskiego i genialnym tańcem 40 tancerzy baletowych!

"Jezioro Łabędzie" to jedyny w swoim rodzaju utwór, który można słuchać i oglądać dziesiątki razy z coraz większym zainteresowaniem. Piękna, wysublimowana muzyka baletowa, cała do ostatniej nuty, przelewa się w taniec. Przy tym bajka przekształciła się w żywą symbolikę tego, co jest szlachetne i wzruszające w duszy słowiańskiej kobiety. Historia dziewczyny zaczarowanej w Łabędzia przez złego czarnoksiężnika to legenda znana z dzieciństwa. A motywy złowrogiej dwoistości w wizerunku Czarnego Łabędzia wciąż inspirują współczesnych artystów wszystkich gatunków sztuki. "Jezioro Łabędzie", jak powiedział krytyk, to "wzruszająca pieśń bez słów"!

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

Spektakl teatralny pt. Wigilia na Syberii

Spektakl teatralny pt. Wigilia na Syberii

Teatr
Zgorzelec | 2019-12-17
Grupa Teatralna Oniryczni ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach zaprasza na spektakl pt. „Wigilia na Syberii” w reżyserii Sylwestra Kotrysa.
Spektakl teatralny - Szalone Nożyczki - w Bogatyni

Spektakl teatralny - Szalone Nożyczki - w Bogatyni

Teatr
Bogatynia | 2019-12-02
Bogatyński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na spektakl komediowy "Szalone Nożyczki". Najnowsza odsłona spektaklu wpisanego do Księgi Rekordów Guinnessa! Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. "Szalone nożyczki" - utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50 lat!

Zobacz również