NaStyku.pl

Wystawa „G-G-G”

Nowa wystawa w Galerii Brüderstrasse.
Wystawa „G-G-G”- nowa wystawa w Galerii Brüderstrasse
Wystawa „G-G-G”- nowa wystawa w Galerii Brüderstrasse
  • Start: 2019-10-10
  • Koniec: 2019-11-17
  • Miejsce: GALERIA BRÜDERSTRASSE: Brüderstraße 9 / 02826 Görlitz
  • Wstęp: wstęp wolny
  • WWW: strona www

Trzej koledzy z Górnołużyckiego Stowarzyszenia Kulturalnego podczas plenerów w 2018 roku w „Kühlhaus” w Görlitz wpadli na pomysł zorganizowania wspólnej wystawy. Już niedługo artyści pokażą swoje prace w Galerii Brüderstrasse, po niemieckiej stronie Nysy Łużyckiej.

Elmar Flammer, szwajcarski artysta, który mieszka w Görlitz zachował specjalne spojrzenie na formy jako grafik. Rzeczy, które wpadają w jego ręce, takie jak np. opakowanie ekspresu do kawy, są modelowane jego rękami w działa sztuki. Flammer tworzy nowe formy, obiekty, które stoją w zupełnie innym kontekście i pobudzają wyobraźnię.

Michaela Franke, nauczycielka sztuki z Görlitz, postrzega siebie jako kolekcjonerkę chwil, miłośnika przyrody i filantropa. Na wystawie prezentuje swoje prace graficzne. Fotografuje sytuacje za pomocą zdjęcia lub szkicu. Pod koniec tego procesu linie i obszary zawartości obrazu pozostają jako zadziory, grzbiety lub wyspy na blokach drukarskich.

Trzecim artystą jest urodzony w Górnych Łużycach i głęboko w nich zakorzeniony, grafik i projektant Klaus Herzog z Neusalza-Spremberg. Herzog przygląda się niuansom życia codziennego poprzez infografiki, ilustracje i wizualizacje architektoniczne. Z czystym wzrokiem i pewnym pociągnięciem rysuje charakterystyczne i wyraziste cechy, bez względu na to, jaki to gatunek. Jego studia i szkice wprowadzają widza w niedokończoną strukturę.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 października o godz. 17:00.

Wystawa czynna: 10 października - 17 listopada 2019

Godziny otwarcia: pon-pt 11-18, sob 13-18

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

Wernisaż wystawy "Ciąża bez alkoholu"

Wernisaż wystawy pt. Ciąża bez alkoholu

Wystawy
Bogatynia | 2020-01-17
W ramach bogatyńskich działań, związanych z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Biblioteka Publiczna oraz Grupa BG Flesh włączyła się w kampanię opracowując ulotki, bilbordy, plakaty oraz wystawę, której wernisaż odbędzie się 17 stycznia 2020 roku o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni.

Zobacz również