NaStyku.pl

Dzień Otwartych Domów Przysłupowych 2021! Zapraszamy na święto drewnianej architektury na Trójstyku

Dzień Otwartych Domów Przysłupowych to święto drewnianej architektury ludowej na trójstyku Polski, Czech i Niemiec. Od 18 lat zawsze w ostatnią niedzielę maja zgłoszone przez właścicieli domy przysłupowe otwarte są do zwiedzania. Warto wówczas wybrać się w podróż i zajrzeć do ich środka by zobaczyć jak się w nich żyje i pracuje.
Dzień Otwartych Domów Przysłupowych 2021
Dzień Otwartych Domów Przysłupowych 2021
  • Start: 2021-05-30, godzina 12:00
  • Koniec: 2021-05-30, godzina 18:00
  • Miejscowość: Bogatynia
  • Wstęp: bezpłatnie
  • WWW: strona www

To wyjątkowa okazja by poznać domy i ciekawych ludzi. Tego dnia gospodarze oprowadzają gości i dzielą się swoją wiedzą np. jak te domy remontować, lub wybudować na nowo. To wydarzenie służy popularyzacji wiedzy o drewnianej architekturze ludowej.

W tym roku zostało zgłoszonych do zwiedzania po stronie polskiej - 44 budynki, z czego 5 po raz pierwszy weźmie udział w wydarzeniu. Formuła indywidualnego zwiedzania domów rozproszonych w przestrzeni, pozwala przy zachowaniu reżimu sanitarnego na bezpieczną przygodę. Dla tych jednak, którzy wolą pozostać w domu Fundacja "Kuźnia" oraz "Kulturverain Rietschene V" przygotowują w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska - Saksonia 2014-2022 projekt wirtualnych wycieczek po Krainie Domów Przysłupowych po polskiej i niemieckiej stronie. Materiał ten będzie dostępny min. na facebookowej grupie domy przysłupowe.

Serdecznie zapraszamy
Stowarzyszenie DOM KOŁODZIEJA

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:

Tagi

Warto przeczytać

Śląski Jarmark Garncarski / fot. Laura Hummel

Śląski Jarmark Garncarski 2020

Inne
2020-07-18 - 2020-07-19
W tym roku Śląski Jarmark Garncarski odbędzie się 18 i 19 lipca, przy uwzględnieniu specjalnych przepisów higienicznych. Na Starym Mieście w Görlitz stanie około 70 stoisk z ceramiką. Nie będzie tak jak zwykle sceny i programu rozrywkowego.

Zobacz również